Zatočte s nadměrným pocením

Přicházejí teplé měsíce a s nimi bývá tradičně spojená i větší pohybová aktivita.
Ta s sebou může krom nesporné radosti a pozitivních účinků na naše zdraví přinášet i problém se zvýšeným pocením.
Tato obtíž je snad ještě horší, pokud nás potkává pravidelně, kupříkladu při stresu v zaměstnání.
Pot přináší obtíže

A propocená kola v podpaždí halenky zapříčiněná pokusem na důležitou schůzku vám jistě také na eleganci a sebevědomí nepřidají. Navíc zatímco při sportu jistě každý pochopí, že jste se zapotili, přičemž on sám je na tom nejinak, v zaměstnání či ve společenském styku to už taková pohodička být nemusí.
Pochopení pro propoceného zaměstnance nemívají ani kolegové, ani šéf. Také schůzka s milovaným partnerem se může zvrhnout v pořádné faux-pas vinou propoceného či dokonce již nelibě zavánějícího oblečení.
Zdravá míra
Pocení není ovšem třeba nějak zveličovat a démonizovat. Důležité hned zpočátku je, abyste rozlišili, zda se potíte zdravě, nebo jsou vaše problémy již nestandardní. Zalévá-li vás pot v nečekaných situacích doslova celé, potíte-li se stále či na neobvyklých místech, nezbývá, než navštívit kožního nebo praktického lékaře. Ten může po rozhovoru s vámi a celkovém vyšetření zjistit, zda se nejedná o projev nějakého onemocnění, případně pak zvolit vhodnou léčbu.
Co s tím?
Ale ani zdravé pocení nemůžeme podceňovat. Propocený oděv je zkrátka společensky nepřijatelný a pro moderního člověka nepříjemný. Důsledně proto dbáme o pravidelnou hygienu, ideální je mít možnost se i v průběhu dne osprchovat. Samozřejmostí je pak vhodný oděv z kvalitního materiálu a používání běžně dostupných kosmetických produktů, které dovedou předcházet rozvinutí nepříjemného zápachu či přímo omezit pocení.