Bájná hora Radhošť jako cíl vašich výletů

chaty Frenštát pod Radhoštěm

Moravské Beskydy jsou místem, kam se každý rok vypraví celá řadu turistů i kolařů. Nádherné pohledy do přírody pohladí na duši a pobyt na čerstvém vzduchu prospěje unavené psychice. V Beskydech si přijde na své ten, kdo miluje horské hřebeny, lidové tradice i dobré jídlo. Co zde na vás čeká?

Co si nenechat v Beskydech ujít

Moravskoslezské Beskydy se rozprostírají mezi Valašským Meziříčím a Jablunkovem, převážně spadají do okresu Frýdek-Místek a Nový Jičín. Uprostřed malebné přírody leží město Frenštát pod Radhoštěm, které se může stát výchozím bodem pro vaše výlety po beskydských kopcích. Je totiž centrem horské turistiky i zimních sportů. Jestliže hledáte, kde strávit letní dovolenou, tak právě zde je vhodné místo k ubytování. Frenštát pod Radhoštěm kromě penzionů nabízí i kemp, takže každý si může najít prostor pro odpočinek podle svých požadavků. 

Hurá na Radhošť

Z Frenštátu pod Radhoštěm vede na tuto bájnou horu sedačková lanovka. Je to zážitek nechat se s ní vyvézt až nahoru na Pustevny. Zde za pozornost stojí stavby podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče, z nichž nejznámější jsou chaty Maměnka a Libušín. Ten je po požáru kompletně nově zrekonstruován a za návštěvu rozhodně stojí. Třeba v něm dáte malé občerstvení, než se vydáte na prohlídku stezky Valaška nebo na trasu vedoucí až na vrchol Radhoště.

Frenštát pod Radhoštěm a sport

Sportovně založené rodiny s dětmi mohou k ubytování v Beskydech využít i chaty. Frenštát pod Radhoštěm například nabízí možnost strávit volno ve zdejším kempu, jehož součástí chatky jsou. Ale i místo pro stany a karavany, pokud jim dáváte přednost. S dětmi určitě strávíte příjemné chvíle ve zdejším akvaparku, který se nachází nedaleko kempu. K dispozici jsou vyhřívané bazény a řada atrakcí pro děti i dospělé.