Do šatníku s rozumem

Chystáte se s nadcházejícím jarem doplnit šatník o nové a neokoukané kousky?
Těšíte se, až do skříně přibudou noví textilní obyvatelé a kocháte se představou, jak vám to bude slušet?
To je nepochybně dobře. A jaké máte plány s tím oblečením, které se už poněkud okoukalo, či se vám přes zimu ve skříni podezřele smrsklo a vy máte důvodné podezření, že se do něj již nikdy neoblečete?
Rozumně třiďte
Zásadou by se nám mělo stát, že pravidelně prohlížíme šatní skříň a nemilosrdně, byť s rozumem, třídíme. Věci, které jsme nevzaly na sebe více než rok, by měly být prvními kandidáty na odchod ze šatníku. Následují nevhodné dárky, o nichž stejně už dopředu víme, že jejich osud v naší skříni nebude nejlepší. A co ty pěkné šaty, které byly sice hříšně drahé, ale už druhou sezónu se nám nedaří zapnout je na bocích? Mějte na mysli, že jakýkoliv kousek oblečení je jen věc, a ty jak známo nemají vlastní city. Šaty se určitě nezhroutí z toho, že odcházejí z vaší skříně. A vy se se svými emocemi z jejich ztráty jistě budete umět poprat, viďte?
Pošli to dál
Vaše smutné pocity může navíc zmírnit fakt, že vámi nepoužitelné oblečení může někomu dalšímu udělat nelíčenou radost. Zkuste nabídnou vybrané kousky kamarádkám nebo využít služby některého z bazarů, které můžete najít i na internetu. Pokud se vám do takových aktivit nechce, zvolte nejužitečnější možnost. Domluvte se s místní charitou či azylovým domem a své nepotřebné, ale plně funkční oděvy odneste tam.
I odměna bude
Můžete pak mít oprávněně dobrý pocit, že jste pomohli těm, kteří to velmi potřebují. Nebo si myslíte, že ten teplý vlněný svetr, do kterého se ovšem již nevejdete ani omylem, bude užitečnější ve vaší skříni? Bonusem pro vás bude i dokonale uklizený šatník, v němž budete spokojeně prohlížet jen ty kousky, které tam opravdu patří.