Zajděte si k zubaři, který vám poradí, jak si správně čistit zuby

Věnujete čištění zubů pravidelně dostatek času? Myslíte si, že více již pro zdraví vašich nemůžete již nic udělat? Toto je nejspíše další z omylů. Vhodné je jedno čištění zubů za den a pořádně, spíše než vícekrát za den, ale chybně. Návštěva zubaře nepatří u mnoha lidí k pravidelným a oblíbeným povinnostem.

Ovšem pravidelná návštěva zubaře a zubni ordinace by se pro vás měla stát naprostou samozřejmostí v každodenním životě, podobně jako například návštěva kadeřníka nebo fitness centra. Právě zubař vás může naučit, jakou správnou technikou si čistit zuby, odstranit zubní kámen nebo případně poradit s vybělením zubů. Také vám jistě poradí, jak účinně bojovat se zánětem dásní nebo zubním plakem.

Nebojte se případného vrtání zubů a zajděte za svým odborníkem i v případě, kdy vám hrozí vrtání kazu. Sdělte zubaři, jaké pomůcky používáte k čištění zubů a v nejideálnějším případě je doneste. Zubař zkontroluje stav vašich zubů a také dokáže stanovit přesnou diagnózu a probere s vámi zda dané pomůcky pro čištění zubu jsou těmi pravými. Na pevnost a kvalitu zubů má z části vliv colagen. Budete se možná divit, když například při vaší návštěvě zubní ordinace zjistíte, že jste si chrup čistili ne příliš správně. Jakmile zubař stanoví diagnózu, může vám účinně odstranit zubní kámen.

Čtěte také: Staráte se o svůj chrup?