Nejlepší lokality na pronájem bytů v Praze

Dospěla jste do fáze, kdy už nechcete být rodičům na krku, ráda byste se osamostatnila a zkusila nový život? Chcete si najít novou práci a v dosavadním místě bydliště pro vás bohužel není nic lukrativního, co by vás jako práce naplňovalo? Větší možnosti vidíte v tom, co by vám mohlo nabídnout hlavní město? Pracovních příležitostí je zde nejvíce, co si budete povídat. Pakliže jste se tedy rozhodla, že to v Praze na nějaký čas zkusíte, určitě budete hledat bydlení.

Když se budete do Prahy stěhovat s tím, že nevíte ještě přesně, jak se váš život bude do budoucna vyvíjet, ideální je zvolit pronájem bytu. Pražské reality nabízejí stejně tak krásné byty k pronájmu jako ke koupi. V počáteční fázi však, v případě pronajatého bytu, nebudete muset vynaložit tolik finančních výdajů, jako třeba u koupě bytu. Obvykle stačí zaplatit určitou částku ve výši měsíčního, dvou-tří měsíčního nájmu dopředu, v závislosti na dohodě s pronajímatelem bytu. Výhodou pronájmu je také to, že se budete moci v relativně krátké době nastěhovat a kdykoli odstěhovat. Takové bydlení je v podstatě bez závazků.

Rozhodnete-li se pro pronájem bytu v Praze, důležitou roli při výběru bytu hraje nejen samotný byt, ale i lokalita, kde se bude byt nacházet. Někdo bude mít zájem o pronájem bytu Hradčany, Staré Město, Vinohrady, Smíchov a další bude toho názoru, že mnohem lepší a hezčí je pronájem bytů Malá Strana, Žižkov, Ořechovka, Letná či ve zcela jiné lokalitě. Praha je velká a různorodá. Každá část má své kouzlo, ale i své nevýhody. Někomu vyhovuje typický městský život, další zase uvítá klidnější část s tím, že se lze do centra dostat v relativně krátké době. Nelze tedy s určitostí říct, která lokalita je ta nejlepší právě pro vás, ale obecně vám můžeme poradit, co by nemělo výborné lokalitě chybět.

Lokalita, kterou si vyberete by měla mít perfektní dopravní dostupnost do centra, jak autem, tak MHD, stejně tak do okrajových částí Prahy. Nesmí chybět občanská vybavenost, jako jsou obchody, restaurace, školy, školy, lékařské ambulance, sportovní a kulturní zařízení atd. V docházkové vzdálenosti byste měla mít obchod s potravinami a zbožím denní potřeby, výhodou jsou i různé služby. Lokalita by měla být bezpečná a čistá. Kromě veškeré vybavenosti se vám budou hodit i relaxační a odpočinkové zóny, všímejte si, zda je v dané části alespoň park či jiná příroda.