Vyberte si nové letní pneu bez zbytečných potíží

Letní sezóna se nezadržitelně blíží a s tím i brzké přezutí stávajících zimním gum na letní variantu. Samozřejmě se najdou i sváteční řidiči, kteří celý rok využívají univerzální model pneumatik, protože brázdí silnice pouze svátečně anebo ve městě, kde je v drtivé většině případů vždy upravená a sjízdná vozovka. Pokud se nechystáte dojet zimní gumy přes rok, vyberte si nové letní obutí pohodlně, bez zbytečných stresů a navíc od předních výrobců světové úrovně!

letní pneumatiky

Podle čeho se řídit při výběru?

Jakmile začnete vybírat letní pneumatiky, zeptejte se nejprve sami sebe na několik základních otázek. Velmi důležité je přesně vědět, jak často, kudy a kam hodláte cestovat. Pro někoho může být prioritní při rozhodování též otázka finančních prostředků, přesto nezapomínejte, že kvalitní pneumatiky jsou zásadní pro bezpečnost všech účastníků silničního provozu a vybírat byste měli především ze zavedených značek, jež obsazují první příčky známých testů.

S výběrem nových gum se pojí i správná kategorie a velikost. Veškeré informace o velikosti pneumatik najdete v technickém průkazu. Pro ideální volbu jsou důležité tři aspekty, bez nichž se neobejdete. Hlavní roli hrají šířka, profil a průměr gumy, hmotnostní a samozřejmě rychlostní index. Nosnostní index uvádí, kolik může jedna pneumatika unést, rychlostní index zase určuje, na jakou maximální rychlost je pneumatika testována a homologována. Jestliže máte veškeré informace, využijte praktického online filtru a vyberte si z dané kategorie nejlepší model pro vaši bezpečnou a komfortní jízdu!

Barum nebo Dunlop?

Pneu značky Barum a Dunlop patří ke stálicím a pyšní se vynikajícími výsledky, prvotřídním sortimentem i dostupnou cenou. Výrobce Dunlop si klade za cíl přinést řidičům po celém světě skvělý zážitek z jízdy a to již od roku 1888. Zakladatel přišel s první nafukovací pneumatikou a kromě toho, že dnes testuje pneumatiky prémiové kvality pro osobní automobily, soustředí se na zakázkovou výrobu gum pro historická auta, motocykly a závodní dezény. Vsadíte-li na značku Dunlop, rozhodně nešlápnete vedle a vaše jízda bude splňovat všechny náročné požadavky.

Perfektní sortiment značky Goodyear

Výroba této firmy započala v malé dílně o třinácti zaměstnancích, dnes se řadí mezi celosvětové lídry a poskytuje špičkové pneumatiky. V testech zimních i letních pneu se Goodyear umisťuje na prvních příčkách, především díky vynikajícímu výkonu, slabému opotřebení a perfektním jízdním vlastnostem na suché i mokré vozovce. Ze sortimentu si vyberou majitelé menších osobních vozů i SUV, motorek nebo nákladních aut. Značka exceluje všemi parametry, což ocení nároční řidiči i ti, kteří se chtějí cítit bezpečně za každého počasí. Vyberte si ideální pneu, s nižším valivým odporem a dlouhou životností. Takové gumy budou vašemu plechovému miláčkovi doopravdy slušet!