Štíhlá a v pohodě

Znáte to. Poté, co zima skončí, máte strach projít kolem zrcadla, které sděluje nemilosrdnou pravdu – zase máte pár kilo navíc.
Zkusme se zamyslet nad tím, co je možná dobře vědět ještě předtím, než začneme přes zimu lenošit pěkně v teplíčku a pořizovat si na ochranu před mrazem tukové polštářky.
Důvodem pro přibírání na váze v zimě je jednak více odpočinku – spánku díky kratšímu světelnému dni, pocit chladu a následné zvýšení kalorického příjmu v jídle a nepřízeň počasí, které ne vždy umožní dlouhodobě pobývat venku a dle libosti sportovat.
Možná patříte k těm, které svá kila umějí nosit, v opačném případě byste ale měla vědět, že zanedbání zimních kileček navíc se během dvou tří zim může zúročit v pěkné nadváze a o několik čísel větší velikosti oděvů.
Na rozdíl od našich předků, kteří v zimě museli vynaložit mnoho energie, aby se pěšky kamkoliv dostali, my nemůžeme tvrdit, že nám zima přináší nějaký velký výdaj energie navíc. Auta i doprava až na výjimky celkem fungují, takže na to se vymlouvat nelze. Zatímco ještě o pár generací před námi lidé museli pečlivě hospodařit se zásobami na zimu, tudíž přejídání opravdu nehrozilo, u nás je to často přesně naopak. Pocit lezavé zimy a zmrzlých tváří rády zaženeme něčím slaďoučkým nebo pořádnou teplou baštou.
Nezapomínejte, že kila navíc přinášejí s sebou také špatný pocit, ztrátu sebevědomí a špatné sebehodnocení. To, že budete vypadat starší a v případě poctivého zimního přejídání pocítíte také problémy s klouby či zády, asi ani nemusím dodávat.
Zkuste proto i přes zimu žít zdravě a uvítat jaro v dobrém rozmaru. Je přece prima zahájit toto krásné roční období ve formě a spokojená sama se sebou. A kdybyste přece jen zhřešila a vaše postava potřebovala pár kil dolů, nečekejte na nic a využijte přechodného období plískanic a chladu mezi zimou a jarem a zbavte se přebytečné nadváhy s vidinou pohodových jarních dní.

Znáte to. Poté, co zima skončí, máte strach projít kolem zrcadla, které sděluje nemilosrdnou pravdu – zase máte pár kilo navíc.Zkusme se zamyslet nad tím, co je možná dobře vědět ještě předtím, než začneme přes zimu lenošit pěkně v teplíčku a pořizovat si na ochranu před mrazem tukové polštářky.Důvodem pro přibírání na váze v zimě je jednak více odpočinku – spánku díky kratšímu světelnému dni, pocit chladu a následné zvýšení kalorického příjmu v jídle a nepřízeň počasí, které ne vždy umožní dlouhodobě pobývat venku a dle libosti sportovat.Možná patříte k těm, které svá kila umějí nosit, v opačném případě byste ale měla vědět, že zanedbání zimních kileček navíc se během dvou tří zim může zúročit v pěkné nadváze a o několik čísel větší velikosti oděvů.Na rozdíl od našich předků, kteří v zimě museli vynaložit mnoho energie, aby se pěšky kamkoliv dostali, my nemůžeme tvrdit, že nám zima přináší nějaký velký výdaj energie navíc. Auta i doprava až na výjimky celkem fungují, takže na to se vymlouvat nelze. Zatímco ještě o pár generací před námi lidé museli pečlivě hospodařit se zásobami na zimu, tudíž přejídání opravdu nehrozilo, u nás je to často přesně naopak. Pocit lezavé zimy a zmrzlých tváří rády zaženeme něčím slaďoučkým nebo pořádnou teplou baštou.Nezapomínejte, že kila navíc přinášejí s sebou také špatný pocit, ztrátu sebevědomí a špatné sebehodnocení. To, že budete vypadat starší a v případě poctivého zimního přejídání pocítíte také problémy s klouby či zády, asi ani nemusím dodávat.Zkuste proto i přes zimu žít zdravě a uvítat jaro v dobrém rozmaru. Je přece prima zahájit toto krásné roční období ve formě a spokojená sama se sebou. A kdybyste přece jen zhřešila a vaše postava potřebovala pár kil dolů, nečekejte na nic a využijte přechodného období plískanic a chladu mezi zimou a jarem a zbavte se přebytečné nadváhy s vidinou pohodových jarních dní.