Připraveni na září

Už jste připraveni na září, kdy začne vám i vašemu dítěti povinnost jménem školní docházka?
Jistě, mnozí z vás by mi odpověděli, že taška stojí v dětském pokojíčku od Vánoc, penál koupila babička k svátku a na seznamu povinných pomůcek už máte vše odškrtáno.
Taky jste dovedli potomka ke kadeřnici, abyste jej trochu zcivilizovali. A abych nezapomněla – jistě máte už ve skříních nové oblečení pro svého školáka, v sáčku čekají přezůvky a kufřík na výtvarné potřeby je doplněn. Školní rok tedy může začít. V tašce bude vše, tak jak má být. Zastavte na chvilku. Opravdu zvládáte vše? A jak je to se školní svačinou? Vydržíte pár dní horečné ranní tempo a pak vtisknete do dětské dlaně příslušnou minci na občerstvení do školního automatu? Nebo si váš potomek sám koupí něco cestou do školy? A co takhle nakoupit hromadu sušenek a ráno prostě jednu šoupnout do tašky? Asi nic z toho není ideální, že? Někteří rodiče, kteří se snaží věnovat výživě velkou pozornost, se zodpovědně drží rad odborníků a připravují svačiny přesně podle jejich doporučení. Ubíjející pak bývá podesáté nalezený nerozbalený balíček s výživnou tvarohovou pomazánkou či jednou nakousnuté jablko. Ještě horší je zjištění, že dítě ignorující s svačinku připravenou s láskou a přesně podle rad zdravotníků žebrá ve třídě jídlo od spolužáků, či utrácí kapesné za přeslazené tyčinky. Berte tedy ohled nejen na tištěné rady, ale i na osobnost a zvyklosti vašeho potomka. Pokud víte, že se syn či dcera od malička ošklíbá nad rybím filé, pravděpodobně se na chléb s doporučovanou rybí pomazánkou nevrhne ve škole jako vlk. Lepší tak bude pohlídat si konzumaci ryb doma a svačinu zvolit jinou. Nemusíme dítěti rovnou podlézat sladkostmi a sušenkami. Pokud bez problémů a rádo baští mléčné výrobky, nebude pečivo se sýrem jistě špatnou volbou a pokud do něj propašujeme i plátek salátu nebo jiné zeleniny, můžeme mít svědomí čisté. Berte také v úvahu, že část potravin, která napsaná na papíře vypadá vyloženě lákavě, se může po dvou hodinách ve školní tašce stát rozteklou ohavností a vítanou municí pro přestávkové bitvy.

Už jste připraveni na září, kdy začne vám i vašemu dítěti povinnost jménem školní docházka?Jistě, mnozí z vás by mi odpověděli, že taška stojí v dětském pokojíčku od Vánoc, penál koupila babička k svátku a na seznamu povinných pomůcek už máte vše odškrtáno.Taky jste dovedli potomka ke kadeřnici, abyste jej trochu zcivilizovali. A abych nezapomněla – jistě máte už ve skříních nové oblečení pro svého školáka, v sáčku čekají přezůvky a kufřík na výtvarné potřeby je doplněn. Školní rok tedy může začít. V tašce bude vše, tak jak má být. Zastavte na chvilku. Opravdu zvládáte vše? A jak je to se školní svačinou? Vydržíte pár dní horečné ranní tempo a pak vtisknete do dětské dlaně příslušnou minci na občerstvení do školního automatu? Nebo si váš potomek sám koupí něco cestou do školy? A co takhle nakoupit hromadu sušenek a ráno prostě jednu šoupnout do tašky? Asi nic z toho není ideální, že? Někteří rodiče, kteří se snaží věnovat výživě velkou pozornost, se zodpovědně drží rad odborníků a připravují svačiny přesně podle jejich doporučení. Ubíjející pak bývá podesáté nalezený nerozbalený balíček s výživnou tvarohovou pomazánkou či jednou nakousnuté jablko. Ještě horší je zjištění, že dítě ignorující s svačinku připravenou s láskou a přesně podle rad zdravotníků žebrá ve třídě jídlo od spolužáků, či utrácí kapesné za přeslazené tyčinky. Berte tedy ohled nejen na tištěné rady, ale i na osobnost a zvyklosti vašeho potomka. Pokud víte, že se syn či dcera od malička ošklíbá nad rybím filé, pravděpodobně se na chléb s doporučovanou rybí pomazánkou nevrhne ve škole jako vlk. Lepší tak bude pohlídat si konzumaci ryb doma a svačinu zvolit jinou. Nemusíme dítěti rovnou podlézat sladkostmi a sušenkami. Pokud bez problémů a rádo baští mléčné výrobky, nebude pečivo se sýrem jistě špatnou volbou a pokud do něj propašujeme i plátek salátu nebo jiné zeleniny, můžeme mít svědomí čisté. Berte také v úvahu, že část potravin, která napsaná na papíře vypadá vyloženě lákavě, se může po dvou hodinách ve školní tašce stát rozteklou ohavností a vítanou municí pro přestávkové bitvy.