Péče o mastnou pleť

Mastná pokožka trápí mnoho dívek a mladých žen, které často přemýšlejí, jak se zbavit mastné pleti. Nadrobno zbavit se jí sice nejde, ale pár tipů, jak si usnadnit život s tímto problémem jsou zde. Mastná pokožka aktivuje tvorbu pupínků neboli akné, převážně u dívek v mladém věku. Tady je nejlépe začít s čištěním. Nejlepšími přípravky pro čištění pleti jsou ty, které obsahují alkohol. Přípravky s alkoholem plet‘ výborně odmastí, ale pozor, zbytečně ji vysuší. Pokud máte akné, které vypadá jako hnisavé hrbolky, tak se to léčí antibiotiky. Antibiotika zničí zánět na kůži, kterou také dezinfikují. Jednou za měsíc byste si měli dojít ke kosmetičce.

Ovšem obličej, respektive pokožka přes noc vyprodukuje větší množství mazu a vytvoří se na ní lesk. Dá se to ovšem odstranit poměrně jednoduchým způsobem. Při ranní hygieně si tvář omyjte vlažnou vodou a čistícím plet’ovým gelem nebo pěnou pro problematickou plet‘ a nakonec na tvář dejte antiseptickou plet’ovou vodu. Následně ji natřete matujícím krémem, pokud máte pupínky, tak je zatřete korektorem. Odpoledne se tvář už také hodně tzv. zmastí, ale i to se dá řešit. Použijte odsávací matové papírky a antiseptický pudr. Tenký papírek přiložte i na nenalíčenou tvář, vsaje do sebe maz z pokožky. Potom přepudrujte.

I večer byste měli pokožku nějakým způsobem ošetřit. Nejprve použijte čistící gel, krém nebo pěnu a zbytek nečistot odstraníte plet’ovou vodou. Pupínky, které jsou bílé, můžete vymáčknout pomocí papírového kapesníku. Následně tvář očistěte ještě jednou plet’ovou vodou a namažte krémem pro problematickou plet‘. Abyste se zbavili akné, zkuste jílovo – pomerančovou masku. Pomerančovou št’ávu smíchejte s léčivým jílem a naneste na vyčištěný obličej, nechte působit čtvrt hodiny a smyjte.

Na světě je také mnoho mýtů o akné, například – po čokoládě je více pupínků, opalováním vyléčíme akné, všechny pupínky se musí vymáčknout, mastná pokožka se nesmí mazat, to jsou jen některé z mýtů. Pravdy jsou v podstatě jen dvě, akné se dá zlikvidovat hormonální antikoncepcí a také jeho počátek se datuje pubertou.