Gelové nehty a jejich odstranění

Přemýšlíte vy nebo např. vaše kamarádka, jak odstranit gelové nehty a nepoškodit přitom ty původní? Je podstatné být hodně opatrný, jinak můžete původní nehty poničit. Níže je pár rad, co udělat, pokud chcete gelové nehty šetrně odstranit.

Důvod k odstranění gelových nehtů

Jestliže se vám gelové nehty přestaly líbit, nejste spokojená s jejich úpravou, nelíbí se vám jejich vzhled nebo chcete vaše původní přírodní nehty regenerovat, nebo jestliže je důvod jakýkoli jiný, gelové nehty lze odstranit. Snadné to ale není.

Takže, jaký je průběh odstranění nehtů? Jde to udělat z pohodlí domu nebo bude lepší jít ke zkušenému odborníkovi? Je odstranění nepříjemné?

Nehtové studio – jistota

I když si děláte gelové nehty z pohodlí domu, je lepší jít do salónu a poradit se s odborníkem. Důrazně to doporučujeme v případě, že to s vyjmutím myslíte opravdu vážně. Tam vám poradí, jak na to, aby to bylo šetrně a dobře provedeno. Podstatné je uvědomit si, že se gelové nehty nesundají, ale zbrušují se. U akrylových nehtů je to například jiné, protože je můžete sundat i rozpouštědlem z acetonu. Aceton je ovšem chemický přípravek, který vaše přírodní nehty poškodí! Proto v tomto případě doporučíme nechat je odrůst a zbrušovat.

Buďte opatrní

O své nehty můžete snadno přijít. Jestliže byste si chtěli vše provést doma bez předchozích zkušeností a nehet kupříkladu loupat nebo trhat, mohli byste snadno strhnout kompletně celý nehet nebo poničit lůžko nehtu. Obnovit nehet by pak trvalo velmi dlouho. Pamatujte, že nehty jsou pod gelem nebo akrylem mnohem méně pevné a odolné.

Odstranění gelových nehtů doma

Podstatná je trpělivost. Nehty zkracujte a nechávejte je, aby jednoduše odrostli. Postupně je opilujte. Používejte pouze pilník. Kleštičky konce roztřepí. Odrostky, které se objeví, ošetřujte regeneračními a zpevňujícími přípravky. Pro nehty například existují potravinové doplňky s řasou chlorella, která obsahuje velké množství skvělých látek.

Mějte na mysli, že regenerační proces nehtů bude trvat několik týdnů nebo i měsíců, než budou zase pevné. Dbát na péci je zásadní.