Vyberte si správně rtěnku

Krása se skrývá nejen na povrchu, ale především uvnitř. Ať už toto rčení pojmeme jako hold ušlechtilému charakteru či zdravému imunitnímu systému, který umožňuje naší pleti zářit a vlasům dává skvělý lesk, vždy bude pravdivé.
Mnohdy v honbě za tím nejlepším lakem na nehty, báječným odstínem rtěnky a trendy odstíny barev na vlasy zapomínáme, že nejdůležitější pro to, abychom skvěle vypadaly, je výživa zevnitř, především vitamíny.
V kosmetice jsou nejuznávanějšími pomocníky vitamíny C, A a E. První dva se podílejí na tvorbě kolagenu, který je tak důležitý pro krásnou pružnou pokožku, od které chceme, aby byla dlouho mladá. Vitamín C nejenže pomáhá předcházet nemocem, ale chrání pokožku před negativními účinky volných radikálů. Vitamín E je znám jako ochránce buněk a pomáhá pokožce v boji proti stárnutí.
Právě volné útočící na nás ze všech stran coby důsledek znečištěného životního prostředí jsou zodpovědné za projevy stárnutí pleti i jiné zdravotní problémy. A vitamín E je tím, který chrání stěnu buňky před jejich výpadem. Jedině tak se povede udržet pleť v mladistvé formě.
V lékárnách se poohlížejte po komplexech vitamínů obsahujících i vitamín B, který je také potřebný pro pokožku a navíc pomáhá udržet fit i vaše nervy.
Nejdůležitější však bude si uvědomit, zda je váš jídelníček nejen chutný, ale také zdravý. Příjem vitamínů z čerstvých zdrojů nelze ničím nahradit.
Pokud péči zevnitř doplníte volbou vhodné kosmetiky s obsahem přírodních látek, výsledek pro vás bude velmi příjemným překvapením.