Kouříte? Šetřete své peníze a začněte e-kouřit!

Kouření je pro zdraví člověka vysoce škodlivé. Informuje o tom dokonce samotná krabička tabákových cigaret. Můžete na krabičkách zhlížet varování typu: „Kouření může zabíjet,“ nebo „Kuřáci umírají předčasně,“ a podobně. Ale ani tato varování kuřáky nepřesvědčí o tom, aby se své závislosti na nikotinu vzdali a začali zavčasu odvykat. Ale na trhu se objevila elektronická cigareta, která má tu vlastnosti, že s ní je kouření zdravější a také levnější. Podívejme se tedy, zda e-cigarety zdraví škodí či nikoliv.

Výhody e-cigarety

Celá řada odborníků se shoduje, že jsou e-cigarety šetrnější ke zdraví kuřáka. Tekutá náplň, která se do e-cigarety dává, totiž obsahuje pouze čistý nikotin a jiné přídatné látky, jež jsou pro zdraví nezávadné. Kromě toho, že si na nikotinu vytvoříte závislost, není nikotin tak škodlivý. Hlavně není karcinogenní.

Při kouření tabákových cigaret se do těla dostávají rakovinotvorné látky, dehet a také oxid uhličitý. Ale o tyto látky je naštěstí e-cigareta ušetřena.

E liquid v mnoha příchutích

Do e-cigarety se dává e liquid, který se při kouření přeměňuje z kapalné směsi na plynnou. Vznikne tedy pára, kterou kuřák vdechuje a vydechuje. E liquid nijak nezapáchá a na trhu je k dostání v mnoha příchutích. Dále je e liquid rozdělen podle intenzity nikotinu. Na své si tedy přijdou jak slabí, tak i silní kuřáci.

S elektronickou cigaretou můžete své náklady na kouření snížit o více než polovinu. A v budoucnosti se vám toto šetření vyplatí, protože se předpokládá opětovné zdražení cigaret. Dokonce můžete elektronickou cigaretu zakoupit jako dárek pro svého partnera a šetřit tak své zdraví a domácí rozpočet společně.