Buďte ještě student, a to díky pomaturitnímu studiu

Nechcete jít na vysokou školu, ale chcete si ještě udržet status studenta? Nemusíte se hlásit na vysokou školu, protože se vám nabízí pomaturitní studium, díky němuž budete stále student. Jak výuka pomaturitního studia probíhá? A proč je toto studium stále populárnější?

Pomaturitní studium anglického jazyka vám může uchovat status studenta. Můžete tak plně využívat všech studentských výhod jako na střední škole. Angličtina Ostrava probíhá v dopoledních hodinách. Pomaturitní studium je jednoleté a školní rok je od září 2013 do června 2014. Výuka je naplánována do dvaceti vyučovacích hodin týdně.

O studenty se ve skupině stará lektor, který klade důraz na ucelenou výuku. Cílem je naučit studenty anglická slovíčka, gramatiku a hlavně v angličtině komunikovat. Pomaturitní studium anglického jazyka není zdarma. Jazykové školy mají školné, jehož výše je různá. Některé jazykové školy nabízí cenu do 20 000 Kč za celý rok, jiné zase až 100 000 Kč za jeden rok. Rozdíly jsou mezi cenami radikální. Ale existují nejrůznější studentské půjčky, které dávají studentům možnost studovat i takto drahé školy.

Co jazykové školy mohou nabídnout?

Spousta jazykových škol nabízí také jazykové kurzy, které probíhají v odpoledních či večerních hodinách. Tyto jazykové kurzy jsou určené pro všechny věkové kategorie a nezachovávají status studenta. Můžete se tedy učit anglicky či jiným jazykem při práci či při vysoké škole.

Stále oblíbenější je také čeština pro cizince, která je určena pro cizince, jež chtějí zůstat v České republice delší dobu.