Dámy, víte, jak vybrat ojeté auto?

Chcete si koupit ojeté vozidlo? Nemáte ve svém okolí muže, který by vám s výběrem automobilu pomohl? Pak si přečtěte několik rad, jak vybírat nejen samotný autobazar, ale také automobil v autobazaru. Na co byste si měla dávat pozor? Na to se podíváme v dnešním článku.

Dnes koupit automobil v autobazaru je někdy risk, někdy výhra. Není snadné vybrat si autobazar, ve kterém se nenapálíte. Každý autobazar se snaží svá vozidla v nabídce prodat, a tak prodejce vyzdvihuje pouze výhody vozidla, kdežto o skrytých vadách se přímo v autobazaru nedozvíte. Zhruba třetina automobilů v bazarech má přetočený tachometr.

Než podepíšete kupní smlouvu, nejprve si zkontrolujte, zda souhlas identifikátory vozidla, tedy VIN, typový štítek, typ a výrobní číslo motoru s údaji v technickém průkazu. Až potom postupujte dále. Jestliže je něco v nepořádku, pak automobil rozhodně nekupujte, protože může hrozit, že se jedná o kradené vozidlo. Některá vozidla vypadají na první pohled ve výborném stavu, mají naleštěná alu kola, čistý interiér, ale přitom opak je pravdou. Je potřeba se dívat také na technickou stránku automobilu. Rozhodně nevybírejte auto podle vzhledu.

Jestliže má vozidlo najetých málo kilometrů, ale i přesto je nabídnuto za nízkou cenu, pak je něco špatně. Dnes vám nikdo nic nedá zadarmo, ani autobazar, a tak cena musí být uvěřitelná. Jestliže sama nerozumíte vozidlům, vezměte si s sebou automechanika, který vám prozradí, jaký je skutečný technický stav vozidla. Zkontroluje tlumiče, stav brzd a podobně, aniž by musel dělat hloubkovou kontrolu, prozradí vám, zda si auto koupit či nikoliv.