Ať jsou vaše vlasy krásné

Málokterá žena se chce okolí prezentovat nepěknými a neupravenými vlasy. Naopak, nemálo z nás se celoživotně pídí za novými trendy, aktuálními barvami a sexy střihy. Nezapomínáte však na to, že k tomu, aby byly vaše vlasy krásné, musí být nejprve v dokonalé kondici? Věnujete zdraví svých vlasů dostatečnou pozornost?
Kupříkladu pitný režim není jen prostředkem, jak si udržet fungující ledviny a svěží pokožku. I vlasy potřebují dostatek tekutin. Bez nich jsou matné a hrubé na dotek. Myslete proto ve svém pitném režimu i na korunu krásy každé ženy, kterou vlasy nepochybně jsou.
Ženy se často snaží ušetřit čas, peníze či obojí tím, že vlasy barví doma. Povzbuzeny reklamou na různé prostředky k domácímu barvení, vrhnou se směle do experimentu, který ne vždy končí dobře. Nevhodně vybraná barva či postup procedury barvení může vaši kštici nadlouho nepěkně poznamenat. Stejně tak nepodceňujete výběr vlasové kosmetiky, pokud máte vlasy ošetřené barvou. Manželův šampon proti lupům pro vaše barvené vlasy opravdu není tou optimální péčí.
U výběru prostředků péče o vlasy se nespoléhejte jen a pouze na reklamu či rady kamarádek. Každý má jiný typ vlasů, a tak se vyplatí najít si mezi množstvím produktů na trhu ten, který právě vám dělá nejlépe. Pokud si necháváte o vlasy pečovat v kadeřnickém salonu, je dobré pokračovat v péči o ně za pomoci produktů jedné řady. Kadeřník by vám měl umět doporučit kompletní řadu výrobků péče o vaše vlasy. Renomovaní výrobci dodávají ucelené řady vlasové kosmetiky tak, aby se navzájem doplňovaly a výsledkem byly opravdu nádherné zdravé vlasy.
Úkonem, který se většině žen zdá banálním, je mytí vlasů. Nebudeme si zde vykládat o nutnosti udržovat vlasy čisté, mytí je pro vás jistě samozřejmostí. Otázkou je, zda děláte vše tak, jak se má. Horká voda je jistě výborná na odstranění mastnoty z hrnců, vlasy však rozhodně nezajásají. Mytí horkou vodou má za následek jejich vysušení, které se poté vaše tělo snaží vyřešit urychleným promaštěním vlasového porostu. Mastná hlava jistě není váš tužbou, proto se snažte mýt vlasy vodou příjemně vlažnou a na závěr aplikujte oplach vodou studenou. Někteří kadeřníci doporučují dvojí mytí, přičemž druhá dávka šamponu je třetinová oproti první. Častou chybou také bývá ponechání regeneračních prostředků ve vlasech. Zásadou je naopak důkladně je z vlasů vymýt, abyste se nedočkaly ohavně zplihlých vlasů, které přes veškerou vaši péči budou připomínat mnoho dní neumytou umaštěnou kštici, což asi není vašim cílem, že?