Krém na atopický ekzém Protopan

Atopický ekzém je chronické onemocnění kůže, které vzniká genetickým původem. Ale geneticky se nepřenáší nemoc jako taková, ale pouze sklon k jejímu vzniku. Atopický ekzém se objevuje nejčastěji v dětství (u kojenců), ale může se projevit také až v dospělosti, ale to pouze výjimečně. Atopický ekzém se projevuje zarudlou a suchou pokožkou. Pojďme se podívat, jak se o atopický ekzém pečuje.

Atopický ekzém je v podstatě porucha kožní bariéry. Na zdravé pokožce je jakýsi kožní film, přes který se nedostanou škodlivé látky. Ale atopická pokožka tento film nemá, a tak se do kůže snadno dostanou bakterie způsobující zarudnutí kůže a její svědění. Existuje spousta promašťovacích krémů, s nimiž je péče o atopický ekzém snadnější. Velmi oblíbeným doplňkem stravy je promašťovací krém Protopan.

Protopan

Pod touto značkou najdete promašťovací krém a promašťovací mléko. Velmi oblíbený je krém na atopický ekzém, který se dostává hluboko do kůže. Jeho cílem je vytvořit účinnou kožní bariéru, přes kterou nevnikají do pokožky žádné dráždivé látky. Tím se sníží projevy atopického ekzému, pokožka je promaštěná a regeneruje se. Krém na atopický ekzém se nanáší na problematická místa, není dráždiví a snáší ho dobře jak děti, tak i dospělí.