Aplikace gelových nehtů

V dnešním světě se mnoha ženám líbí dlouhé atraktivní nehty, a proto si v tomto článku řekneme, co potřebujeme k aplikaci gelových nehtů, jaký je postup při aplikování a také si vysvětlíme možné problémy.

Co potřebujeme k aplikaci gelových nehtů?

K aplikaci gelových nehtů je nutné mít v první řadě pilník, kterým opilujeme přírodní nehty. Potom bychom měli mít poblíž odmašťovač, který se použije na naše přírodní nehty. Dalším hlavním prvkem jsou šablony nehtů.

Dále následují věci jako lepidlo, modelovací gel a podkladový gel, které použijeme na přilepení šablon. Nakonec potřebujeme UV lampy, laky na nehty a štětce, nebo také můžeme použít i kamínky podle libosti.

Jak postupovat při aplikaci nehtů?

Nejdříve celá aplikace spočívá v úpravách původních nehtů – to znamená, že bychom měli nehet zastřihnout a upravit. Potom kůžičku u nehtu jemně zatlačme. Jsou dva postupy při aplikaci. První postup spočívá v tom, že pokud budeme aplikovat gel přímo na přírodní nehet, tak by měl být odmaštěn pomoci odmašťovače přírodních nehtů.

Další postup se většinou používá u takových nehtů, které nejsou dostatečně vzrostlé. Přilepíme si tedy umělé nehty. Ještě před lepením ale dbejme na velikost nehtu. Na okraj umělého nehtu dáme lepidlo a následně nehet přilepíme. Pokud nám lepidlo přesahuje, tak ho otřeme. Pak si po tomto procesu nehet zastřihneme do námi požadované délky.

Až doteď jsme gel nepoužili. Nyní ale nastává situace, kdy gel použít musíme, a to způsobem, že průhledný gel dáme přímo na nehet a po celé jeho délce a nakonec dáme ruku pod UV lampu, aby gel lépe zasýchal a zapekl se.

Jaké jsou problémy s nehty

Několik problémů se vždycky naskytne. Třeba si musíme dávat pozor, aby jsme nehet zbytečně netlačili směrem ke kůži, jinak hrozí, že praskne. Další komplikací bývá trvanlivost gelového nehtu. Může se stát, že se nehet sám odlepí nebo sám oddělá – to může být kvůli počasí nebo způsobem nalepení.

Doufáme, že při aplikaci gelových nehtů budete pečlivý a aplikace a vzhled se příjemně zdaří.