Už víte, kam pojedete na dovolenou? Co takhle do Zlínského kraje

Přestože to s uvolňováním omezení v důsledku pandemie covidu-19 vypadá velmi nadějně, někteří raději své plány na zahraniční dovolenou změnili a dali přednost jistějšímu tuzemsku. Kam všude je možné vyrazit za zajímavými místy? Prakticky všude najdete něco, za vás zaujme. Platí to i pro Zlínský kraj.

Dovolená ve Zlínském kraji

Na výlet do Luhačovic

Stejně jako v loňském roce turisticky atraktivní místa v České republice budou v létě opět plná návštěvníků. Přitom existují i méně časté cíle, kde je hezky a člověk zde může strávit příjemný čas letního nicnedělání, dobrého jídla a návštěvou památek. Těch ve Zlínském kraji najdete hned několik. Kdo miluje lázeňské prostředí, ten by se měl podívat do lázní Luhačovice, jež leží asi 35 kilometrů na jih od krajského města Zlína. Krásná příroda a hned několik léčivých pramenů dělají divy se zdravím, takže Luhačovice jsou vítaným místem mnoha turistů. Kdo chce strávit příjemný týden v lázních, ten si najde k ubytování penzion nebo hotel v Luhačovicích.

Dovolená ve Zlínském kraji

Město Zlín je se svou funkcionalistickou zástavbou v tuzemsku ojedinělé. Za vidění rozhodně stojí zdejší klenot – Památník Tomáše Bati, který jako krystal ční nad Gahurovým prospektem, nebo 21. budova bývalého továrního areálu firmy Baťa, známé také pod názvem Svit. Dovolená veZlínském kraji může být také v duchu návštěv i historických památek – hradu Malenovice, zřícenin hradů Lukov nebo Brumov. A s dětmi je možné vyrazit za zvířátky do ZOO Lešná, která se nachází asi pět kilometrů od města a vede k ní MHD, která jezdí v pravidelných intervalech. U zahrady jsou také velká parkoviště pro automobily. 

Ubytování ve Zlínském kraji

Ke Zlínskému kraji patří i vinařská pooblast Slovácko, kterou lze procestovat na kole. Kdo se rád plaví lodí, neměl by vynechat návštěvu Baťova kanálu. Ubytování ve Zlíně je příležitostí poznat tuto část České republiky důkladněji.