Řidiči kteří najezdí ročně jen pár kilometrů

Zimní pneu v letním provozu se více opotřebovávají, zhruba o 20 procent. Řidiči kteří najezdí ročně jen pár kilometrů se nevyplatí přezouvat letní pneumatiky na zimní pneu nebo spíš opačně zimní pneu za letní. Řidiči kteří jezdí po městě pomalejším tempem a ročně najedou několik stovek kilometrů se jim nevyplácí přezouvat a je pro ně lepší jezdit na zimní pneu celoročně.

Mohu dojíždět zimní pneu v létě

Můžu dojíždět zimní pneu v létě když hloubka jejich vzorku pro zimní provoz už není vhodná, ale ještě splňuje zákonný limit 1,6 mm? Ano, ale  Zimní pneu má naprosto jiné složení směsí, v létním období ztrácí pneu přilnavost, prodlužuje se brzdná dráha a pneumatika se podstatně hůř řídí. Je proto nutné přizpůsobit jízdu a zbytečně neriskovat. Auto obuté na zimní pneu v létě ještě na alu kola, má zanedbatelnou větší spotřebu.

Celoroční pneumatiky

V tu dobu už přece víte jestli budete potřebovat na další sezónu nové pneu nebo ne a prodejci jsou více než rádi že mohou doprodat zásoby. Určitě nakoupite levné letní pneu i z velkými slevami které prodejci nabízejí. Jak je o spoužíváním celoroční pneumatiky, takzvané univerzální. Mnoho řidičů unás je pořád používájí. Celoroční pneumatiky mají taky svá úskalí, protože nejsou ani levné zimní pneu, ani letní pneu. Blíže mají k plášťům používaným v zimních měsících, jen je použita tvrdší směs, která zvyšuje odolnost proti opotřebení. Brzdná dráha je však delší než u letní pneumatiky nejlevnější.