Kde se naučit hovorovou angličtinu?

Stalo se vám taky, že jste potkali dva anglicky mluvící lidi, tak jste je zkoušeli odposlouchávat? A přeci jste ničemu nerozuměli? Pak mohli mluvit hovorovou angličtinou. Možná jste si pouštěli nějaký film bez titulků a také jste ničemu nerozuměli. I zde mohla být použita hovorová angličtina. Abyste se v cizí zemi dorozuměli, tak ji musíte umět i vy. S hovorovou angličtinou vám pomůže jazyková škola Frýdek Místek.

Rozlišujte hovorovou a normální angličtinu

Když se naučíte používat některé hovorové výrazy, tak je v žádném případě nesmíte používat na nevhodných místech. Hovorová angličtina patří pouze do ulic. Ve škole a práci se těmto výrazům musíte vyhnout. Velice často se stává, že student použije sprosté slovo z filmu do eseje nebo do rozhovoru. Vyučujícímu poté nezbývá nic jiného, než se totálně zbláznit nebo mu dát dvojku z chování. Rozlišovat mezi hovorovou a formální angličtinou vás naučí jazykové kurzy Ostrava.

Učení slangu je velice obtížné

Slang jistě do hovorové angličtiny patří. Je to jiný typ používání jazyka v daném okruhu lidí. Slangů je v dané zemi několik. Proto není možné naučit se všem výrazům. Je to stejně tak nemožné, jako kdybyste se chtěli naučit plynně ovládat všechna naše nářečí. Především díky filmu nebo hudbě proudí i k nám slangové výrazy. Rozhodně však ještě musíte rozlišovat mezi slangové výrazy pro USA, Velkou Británii atp. Odborné jazykové kurzy vás naučí ovládat základní hovorový jazyk společně se slangovými výrazy.