Pokud máte starší levné letní pneu

Jak se mění vlastnosti starších pneu ve srovnání s novými pneumatiky. Pět let staré pneu při různých testech se pokusili zjistit, jak se mění vlastnosti levné letní pneu respektive jejich plášťů s jejich stárnutím. I když má starší pneu velký vzorek a je starší než pět let tak její vlastnosti na mokré silnici už o dost zaostávají za novými výrobky, které na první pohled vypadají stejně. Na suché silnici potvrdil test úbytek bezpečnosti s přibývajími lety nebo spíš stářím pneumatiky nejlevnější, podle testu ale rozdíl není tak velký jako na mokré vozovce. Pokud máte starší levné letní pneu tak jejich brzdná dráha se prodlužuje a jsou hůře ovladatelná na mokrém povrchu. Dva a tři roky používané letní pneumatiky nejlevnější jejich pláště mají sice o něco horší vlastnosti než nové, ale rozdíl ještě není tak patrný.

Výrobní technologie pneumatiky

Dnes výrobní technologie pneu pro nákladní vozidla je uplně jiná než v minulosti používající se nové technologie ekologických směsí, které snižují součinitel valivého odporu, což má za následek snížení spotřeby paliva a emisí CO2. Provozovatelé zajisté přivítají skutečnost, že tohoto cíle bylo dosaženo bez kompromisů ve vysoké úrovni ostatních vlastností pneumatiky. Ten je lepší kilometrový výkon, rovnoměrnost opotřebení a bezpečnost na mokru.

Potřebuji nové letní pneumatiky

Většina lidí má dilema jak poznat, že potřebuji nové letní pneumatiky. Skoro na každém pneu je ukazatel hloubky dezénu. Musíte se pořádně podívat do běhounu pneumatiky kde najdete proužek je umístěn svisle tak jde dobře najít. Pokud je dezén opotřeben tak, že uvidíte souvislý proužek pryže přes celou šířku dezénu, je čas provést výměnu pneumatiky. Alu kola jsou dnes již nepostradatelným doplňkem vozu pro mnoho řidičů. Alu kola dotváří velkou měrou vzhled vozu.