Pěnová matrace pro kvalitní spánek

Přijdete unavená z práce a chcete si chvíli odpočinout, než se vrhnete na domácí povinnosti? Ložnice by měla být místem, kam zamíříte nejen večer, když jdete spát, ale také odpoledne pro načerpání nových sil. Abyste se ale v ložnici cítila pohodlně, dobře se vyspala a relaxovala, musíte si dopřát také kvalitní lůžko. V dnešním článku se podíváme, co váš spánek a odpočinek výrazně ovlivňuje.

Dominantním prvkem každé ložnice je bezpochyby postel. Při jejím výběru byste se měla zaměřit nejen na materiál, z jakého je postel vyrobená, ale také na design a v první řadě na kvalitu. Také dětská postýlka by měla být kvalitní. Na trhu jsou k dostání postele z masivu, které jsou vhodné jak do ložnic v rustikálním stylu, tak i do moderních ložnic. Preferujete-li nadčasovost, pak vás nadchnou kovové postele, které se vyznačují svými čistými liniemi.

Pokud je postel kvalitní, brzy se nerozvrže, vydrží vám dlouhá léta a dopřeje vám kvalitní a ničím nerušený spánek. Ale musíte ji ještě navíc zkombinovat se správně vybranou matrací.

Pěnové ortopedické matrace

Současný trh je rozmanitý a vybrat si z nepřeberného množství matrací tu správnou je nelehký úkol. Velké oblíbenosti se v poslední době těší pěnové ortopedické matrace ze studené, polyetherové, nebo viskózní pěny. Všechny tyto typy matrací mají buď 5, nebo 7 různých zón ležení, které rovnoměrně rozloží hmotnost vašeho těla a zároveň podepírají a odlehčují jeho různé části.  Tyto matrace díky zónám předchází proleženinám, a tak se hodí i pro dlouhodobě ležící pacienty.

Pěnové ortopedické matrace jsou potaženy antialergickým potahem, který je snímatelný, a tak ho můžete snadno prát. Matrace jsou tedy ideální i pro alergiky, protože se v ní neudržují roztoči.

Při výběru vhodné matrace je nezbytné rozlišovat stupeň tvrdosti. Většinou jsou k dostání matrace ve stupni tvrdosti 2, což znamená, že jsou vhodné pro osoby mezi 65 a 80 kg. Stupeň 3 je pak ideální pro osoby s hmotností do 100 kg.

Kvalitní matrace by měla být nejen na manželské posteli, ale i jednolůžku. Jestliže tedy kupujete postel i svému dítěti, nezapomeňte mu koupit také správnou matraci. Záda tak nebudou bolet ani vás, ani vaše dítě.