Müsli tyčinky a hubnutí – jak se to rýmuje?

Rozhodla jste se redukovat hmotnost? Chcete se zbavit přebytečných kilogramů? Upravila jste si jídelníček, do kterého jste zařadila také müsli tyčinky? Ale víte o tom, že jedna taková tyčinka obsahuje nejen vlákninu, ale také spoustu cukru? Poslední studie prokazují, že tyto proslulé cereální tyčinky nejsou až tak zdravé, jak jsou prezentovány. V dnešním článku se podíváme, proč se müsli tyčinky na hubnutí nehodí.

Možná tomu ani neuvěříte, ale jsou k dostání i müsli tyčinky, které obsahují až 4 lžíce cukru a spoustu tuků. Taková tyčinka by se neměla stát součástí vašeho dietního jídelníčku. Müsli tyčinka obsahuje mnohem více cukru než malá plechovka Coca-Coly. Ale některé tyčinky mají zase naopak méně cukru, ale zato více kalorií než povidlové buchty. Stále si ještě myslíte, že se müsli tyčinky hodí na hubnutí? Nebo raději dáte přednost jiným potravinám?

Jak vybírat müsli tyčinku?

Jestliže se ale nechcete müsli tyčinek vzdát, pak byste se měla při jejím výběru dívat na složení. A doporučuje se maximální konzumace jedné tyčinky denně, čímž dostanete 20 % doporučené denní dávky cukru. Není tyčinka jako tyčinka a na hubnutí nejsou tyto produkty ideální. Zapomeňte na müsli tyčinky polévané jogurtem či namáčené v čokoládě. Obsahují spoustu cukrů a tuků. Také byste neměla konzumovat tyčinky s ořechy, protože sice mají menší obsah cukru, ale zato vyšší obsah tuku.

Které müsli tyčinky nekupovat?

  • Peggy tyčinka ořechová s medem – hmotnost 29 g, z čehož je 9,86 g sacharidů, 11,31 g tuku
  • Fit müsli v jogurtu – hmotnost 30 g, z čehož je 19,7 g sacharidů, 5 g tuku
  • Fit kokosová v čokoládě – hmotnost 35 g, z čehož je 18,4 g sacharidů, 6,7 g tuku

Tipy na přírodní produkty

Na hubnutí jsou ideální různé přírodní produkty, které vám pomohou spalovat tuky, odplavovat z těla ven škodlivé látky a podobně. Na detoxikaci organismu je ideální řasa Chlorella, na podporu imunity kolostrum. Na trhu najdete i na atopický ekzém krém, který je vysoce účinný a založení pouze na přírodní bázi. V neposlední řadě si můžete zakoupit přírodní produkty na podporu růst vlasů, na nehty a další. Doufáme, že našich tipů využijete.