Jaro vyžaduje nové barvy

Cítíte s nadcházejícím jarem ten stále sílící pocit, že by to zkrátka „chtělo změnu“?
Ne, nechceme vás navádět k opuštění manžela či okamžitému podání výpovědi, chceme jen naznačit, že tak, jak rozkvétá celá příroda, zasloužíte si totéž i vy.
Jaro přímo svádí k tomu, abychom se světu ukázaly v plné parádě.


Vlasy jsou korunou krásy

K tomu ale nestačí jen vyplenit důsledně regály obchodů renomovaných značek. K čemu vám bude perfektní obuv, značková kabelka a trendy outfit, když bude vše korunováno neupravenými vlasy matné barvy? Doufám, že žádná z vás si nemyslí, že odrosty či mastné prameny jsou vrcholem přitažlivosti, pravdou však je, že některé z nás stále ještě význam účesu poněkud podceňují. Vlasy jsou přitom něčím, na čem si ženy od pradávna dávaly mimořádně záležet, protože krásné vlasy symbolizovaly mládí, zdraví a přitažlivost.


Pozor na barvy

Proto i my toužíme po vlasech nejen zdravých, ale i lesklých a v atraktivní barvě. Naštěstí si k tomu můžeme dopomoci již poměrně snadno, a to obarvením kštice na odstín, který nám bude slušet a vyhovovat. V touze po změně však nesmíme překročit určité hranice, které jsou dané naší přirozenou barvou. A to nejen barvou vlasů, ale i odstínem pleti a barvou očí.
Zatímco majitelka světlé pleti a modrých očí si blonďatou hřívou dopomůže k zvýšení atraktivity, žena či dívka s pletí s nádechem do olivova či do červena už tak dobrý tah neudělá. Takové pleti vzhledově prospívá, je-li lemována vlasy s nádechem studených červených odstínů, případně vlasy promelírovanými tón v tónu.


Péče je základ

Hlavní pravidlem však je o vlasy správně pečovat před i po zásahu do jejich výchozí barvy. Neméně důležité je konzultovat s profesionálem svůj záměr vlasy přebarvit či odbarvit, a to s ohledem na kvalitu našeho vlasového porostu, která by mohla nešetrným zásahem značně utrpět.