4 důvody, proč si koupit elektronickou cigaretu

O tom, že je kouření pro zdraví škodlivé, ví snad i malé dítě. Ale i přesto spousta kuřáků nechce přestat kouřit. Na trhu se proto objevila elektronická cigareta, kterou někdo považuje za zdravější a šetrnější způsob kouření, někdo zase za současný trend, který během několika let opět vymizí. Ale kde je pravda? Proč ji Ministerstvo zdravotnictví odsuzuje? My se podíváme na čtyři důvody, proč si elektronickou cigaretu koupit.

1. Kouření elektronické cigarety a zdraví

Elektronická cigareta má své příznivce i odpůrce. Někdo tvrdí, že je elektronická cigareta zdravá, někdo zase tvrdí pravý opak. A kde najít pravdu? Pojďme zlatou střední cestou. Sice nemůžeme říct, že je elektronická cigareta zdravá, ale rozhodně nezatěžuje kardiovaskulární systém tak jako cigareta tabáková. Do těla se totiž nedostává žádný dehet, ani karcinogenní látky, ale pouze nikotin, na kterém si vaše tělo vytvořilo závislost.

2. Ušetříte peníze

S elektronickou cigaretou však můžete ušetřit spoustu peněz. Pokud se podíváte na výpočet, zda vám e-cigareta ušetří či nikoliv, zjistíte, že jsou úspory až 75%. Sice je počáteční investice o něco vyšší, ale určitě se vám v blízké budoucnosti vrátí. Navíc si můžete koupit e-liquid v různých příchutích, s různou intenzitou nikotinu. Na své si přijde každý.

3. Přechod na e-cigaretu je bezbolestný

Budete-li přecházet z tabákové cigarety na elektronickou, nemusíte se ničeho bát, protože tento přechod je bezbolestný. Nebudete mít žádné abstinenční příznaky. Na elektronickou cigaretu může přejít každý kuřák, ať už kouří deset let či dva roky. Na tom nezáleží.

4. E-cigareta je moderní

V současné době je e-cigareta opravdu moderní. Najdete ji v kabelkách ne jedné ženy, ale také v kapsách ne jednoho muže. Elektronická cigareta je oblíbená u obou pohlaví a u všech věkových kategorií. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, už ji za tabákovou cigaretu nevyměníte.

Jaké máte zkušenosti s elektronickou cigaretou vy? Podařilo se vám e-kouřit bez problémů?