Důležitější než cena kurzu je totiž lektor

Při vašem výběru kurzu by neměla být na prvním místě, protože příliš levný kurz skrývá riziko velkého množství studentů ve skupině, nevhodnou náplň kurzu při nejhorším nezkušeného lektora.  Některé levné přípravné jazykové kurzy ke zkouškám FCE, se nevěnují téměř vůbec přípravám na testy. Nejlevnější kurzy v tomto případě rozhodně nejsou nejlepší možností, příště raději zvolte kvalitnější kurz který jazyková akademie pořádá. Důležitější než cena kurzu je totiž lektor, který hodiny vede. Zjistěte si předem, jakou má kvalifikaci, jak dlouho učí, podle jakých metod a s jakými výsledky.

Pedagogické zkušenosti učitele jsou totiž při volbě školy a jazykového kurzu tím hlavním. Hned vedle osobnosti lektora stojí na žebříčku důležitosti při výběru školy způsob výuky. Jazykové školy nabízejí jak individuální kurzy, v nichž se lektor věnuje jedinému studentovi, tak skupinové pro dva a více klientů. Pro skupiny platí že výuka je zábavnější a interaktivnější , při rozdílném přístupu k domácí přípravě nebo nestejné úrovni jednotlivců, ale může být méně efektivní než individuální učení.

Není jim dvacet ani čtyřicet, a chtějí se přesto učit, hovoříme o vzdělávání v každém věku i studenti hned po maturitě mají možnost pomaturitní studium Ostrava. Dveře univerzit nebo jazykových škol jsou otevřené všem zájemcům. Díky internetu jde o nový způsob vyučování, vzdálená výuka je určena především pro vzdělávání seniorů v regionech,  kde nemohou z různých důvodů docházet na přednášky přímo do sídla vysoké školy.

Proto je hlavním předností virtuálních kurzů dostupnost odkudkoli, kde je možnost internetového připojení, ale i možnost opakování, což je pro starší lidi velmi významné