Problémy s erekcí

Problémy s erekcí jsou nejčastějším důvodem, proč se muži se svou partnerkou nechtějí milovat. Jsou unavení, na sex se moc necítí, chtějí ženě vyhovět, ale nemohou. Mají strach, že opět selžou. Tento problém má v současnosti více než 30 milionů mužů v Evropě.

Poruchy erekce v ČR

Ani v České republice se nejedná o problém ojedinělý – u nás téměř každý druhý muž má nebo měl problémy s erekcí. Na vině je většinou stress. Ženy i muži díky televizi a internetu žijí v představě, že musí v posteli podat vždy nadlidský výkon (vždy dosáhnou kvalitní erekce, několikanásobného orgasmu apod.). Musí být stejně výkonní jako herci ve filmech pro dospělé. Společnost je v jistém slova smyslu „přesexualizována“ říkankami a nesmysly, které se neslučují s realitou a mohou tedy způsobit erektilní dysfunkce. Muž prostě jednou selže (je unavený, nemá na sex pomyšlení) a už je povařován za nemocného. Tento psychický blok si však s sebou vláčí neustále dál a příště, když má přijít onen slavnostní okamžik, tak se bojí, že se situace bude opakovat. Samozřejmě nelze dogmaticky tvrdit, že za poruchy erekce mohou jen psychické problémy. Mnohé poruchy erekce jsou důsledkem skrytých zdravotních problémů.

Jak poruchu erekce léčit?

V současnosti je nejčastěji praktikovanou léčbou cílená medikamentózní léčba ve formě tablet užívaných před pohlavním stykem, které se odlišují zejména délkou působení a typem použité látky. Dále se liší také dostupností a cenou. Některé přípravky jsou volně dostupné (lze je koupit v lékárnách, na internetu), jiné jsou na předpis. O ceně netřeba debatovat. Prostě některé přípravky na podporu erekce jsou dražší, jiné levnější :-).