Přestavba bytového jádra koupelny

Pokud jste měli možnost sledovat například přestavbu bytového jádra koupelny u svých známých, jste si vědomi toho, jak velkým je celá tato akce zásahem do života celé rodiny. Podle dispozice bytu jsou některé funkce vázány na instalace. Jedná se o návrh koupelny, kde do hry vstupují různé technické normy a parametry. Pokud si můžeme dovolit, kam situovat koupelnu, není celkem nezbytné řídit se světovými stranami. Spíše jde o to, aby nebyla odstrčená jako zbylý prostor někam k zádveří.

Z koupelny odcházíme čistí a často i bosí, neměli bychom tedy chodit přes tu část bytu, kde se jinak pohybujeme  ve venkovních botách, například přes předsíň. Poslední dobou se častěji objevují řešení, která koupelnu s vanou, nebo jen sprchový kout, umísťují do ložnice, respektive těsně k ní. Podle míry intimity, kterou požadujeme, jí lze zakomponovat do jednoho prostoru nebo oddělit průsvitnou nebo průhlednou zástěnou, aby voda nedopadala tam, kam nemá. Zařizujete koupelnu a nevíte jak a kde začít, koupelnové studio je tady pro vás, každý si tam vybere ten svůj vysněný koupelnový nábytek i další vybavení.

S tématem dispozic souvisí i další trend, který sdílíme již s nadšením poněkud menším. Je jím umísťování záchodu do jedné místnosti s koupelnou. Výrobci často nabízejí  série sanitárních prvků, které na sebe navazují a propojují se v jednotné designové linii. Koupelnové studia nabízí mnoho sanitárních prvků, kde si určitě ten svůj produkt vyberete. Tam kde si to však přímo nevyžadují technické nebo provozní možnosti, nevidíme v klozetu vedle vany žádnou výhodu.