Zadáno pro mini

Především mužům udělá v nadcházející sezóně radost zjištění, že mini sukně jsou stále na scéně a že na ně kromě módních návrhářů jistě nezanevřou ani ženy a dívky.
V 60. letech minulého století proběhl celosvětovou módní scénou boom mini délek a oblíbené zůstaly dodnes.
Průběžně se mění jejich střih, materiály a styl, ale stále ztělesňují mladistvý a přitažlivý vzhled.
V současnosti jsme se v módě dostali k bodu, kdy nejsme povinni poslouchat její diktát absolutně, ale naopak je v oblékání velká rozmanitost a tolerance.
I tak by každá žena měla znát jakési hranice, za které ji již její dobrý vkus nepustí.
Zcela jinak vypadá mini délka na štíhlé mladé slečně a na někom, kdo možná již zažil první slavnou vlnu tohoto módního trendu. Pokud nemáme přímo postavu modelky, nemusíme se rovnou minisukní  odříkat, nicméně délky těsně pod zadeček by pro nás už měly zůstat tabu.
Z druhé strany je však třeba dodat, že současné modely nejsou určeny jen pro velmi mladé dívky.
Ležérní košilové a tunikové střihy umožňují majitelkám výstavních nohou, aby si mini délku užily s noblesou i přesto, že jim už není dvacet. Tyto střihy mají pro letošní sezónu širší horní pasáž a volný spodní díl, případně jsou střiženy vpředu krátké a vzadu delší. Doplněny vhodně zvolenými lodičkami se tak stanou optimálním oblečením na léto jak do kanceláře, tak i pro formálnější příležitost. V takovém případě samozřejmě musíme věnovat pozornost materiálu a doplňkům.
Naopak s páskovými sandálky a doplňky inspirovanými hippie stylem evokují minišaty a minisukně slavnou éru 60. let minulého století.
Nezapomeňte na osvědčené pravidlo, jak se vkusem nosit mini – v případě, že zvolíme krátkou délku sukně, nedoplňujme  ji obrovským výstřihem a přemírou doplňků. Hranice mezi přitažlivým lehce provokativním vzhledem a vzezřením laciné sexuální pracovnice se v takovém případě stává nebezpečně tenkou.